Tel.: 00420 354 607 222 Čeština Deutsch English
Jeskyně solná,lázně,Františkovy Lázně

Solné jeskyně Františkovy Lázně

Léčivé účinky soli jsou všeobecně známé a vědecky ověřené. Solná jeskyně v lázních – lázeňském domě Erika**** je vytvořena z přírodních materiálů.

Kamenná a mořská sůl vytváří mikroklima, při kterém se uvolňuje jód, selen, magnézium, bróm, hořčík, draslík, sodík, vápník a další zdraví prospěšné prvky.

 

 

Účinek vzduchu nasyceného minerály se během několika sezení v solné jeskyni vyrovná týdennímu pobytu u moře. Léčení v solné jeskyni probíhá vsedě nebo vleže, v polohovacím lehátku bez svrchního oblečení.

Terapie v solné jeskyni v naprostém tichu nebo při relaxační hudbě (relaxace hudbou) je účinná a přírodní léčebná metoda. Solná kůra je zdroj zdraví a pomáhá při prevenci chorob.

 

Solná jeskyně,Františkovy Lázne

Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 65 – 70%. U solné jeskyně se jedná o doporučenou míru vlhkosti, jejíž úroveň urychluje vstřebávání slaného vzduchu při příjemných 20 – 21°C teploty místnosti.

Solné mikroklima a každý nádech v něm dodává cenné minerálie a mikro prvky.

Navštívit solnou jeskyni je jako vyzkoušet „mořské klima“ v lázeňském trojúhelníku. Poznat klid a formu relaxace, která probudí životadárnou sílu.

 

 

Klima solné jeskyně pomáhá v lázních při léčení onemocnění:

 choroby nosu, záněty dutin, zánět hrdla, hrtanu, nosu, chronická rýma

– nedostatečná činnost štítné žlázy – zvýšená činnost – hyperfunkce štítné žlázy

– nervozita, deprese, únava, stres, neuróza, snížení imunity organismu
– nemoci oběhového ústrojí, srdeční choroby, po infarktové stavy, ischemie, vysoký krevní tlak, nedostatečný krevní oběh, vysoký krevní oběh

– choroby dýchacího ústrojí – plicní nemoci, alergie, astma, dušnost, chronický zánět průdušek a průduškové astma, bronchitida, laryngitida, zápal plic

– dermatologické choroby typu lupénka, choroby kůže, zánět kůže, ekzém, kopřivka, celulitida

– choroby zažívacího ústrojí, žaludeční vředy, vředy na dvanácterníku.

Ceník

JEDNORÁZOVÝ VSTUP 80,- Kč (Balíčky „pobyty v lázních“ často již vstupy do solné jeskyně obsahují zdarma /resp. v ceně pobytu/  

 

 

Často používané slovní spojení a označení v souvislosti se solnou jeskyní v lázních:

Solnice či slanice nebo také sůlnice v lázních. Označení solnička nebo slaná jeskyně případně solná v lázních. Také solná jeskině lázní či solová jeskyně. Dále je označována jako sůl jeskyně případně solné jeskyně v lázních a nasolená jeskyně. Méně často pak solná jeskyně v lázních, Františkovy Lázně.

lazne-erika-frantiskovy-lazne-pruh-delici

Letní pobyt v lázních, 2024
Letní pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Letní pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodnou cenu. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.

Podzim v lázních, 2024
Podzimní pobyt v lázních na 6 nocí.

Akční cena za podzimní lázeňský pobyt s polopenzí a procedurami v lázeňském domě Erika ve Františkových Lázních. Všechny pobyty v akci lázní viz. CENÍKY.

Advent v lázních, 2024
Adventní pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Adventní pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 11 000,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.