Tel.: 00420 354 607 222 Čeština Deutsch English

Kolonáda Nataliina pramene

Kolonáda Natálie

Nejmladší lázeňská kolonáda se nachází jihovýchodně od centra Lázní. Jméno kolonády je odvozeno od pramene Natálie, který byl objeven v roce 1878, jímán od roku 1912 a pojmenován po královně Srbska, Natálii. Královna patřila k významným lázeňským hostům.  

Budova pavilonu o třech křídlech a půdorysu písmene „U“ byla vystavěna v roce 1930 v rámci projektu O. Sgustava, který pocházel z Františkových Lázní. Stavbě dominuje centrální nejvyšší křídlo s kruhovou střechou.   

Pramen kyselky je chutný a osvěžující s vyšším obsahem oxidu uhličitého. Před druhou světovou válkou byl dokonce vyvážen až do USA.       

Pramen: Natálie

Františkovy Lázně kolonáda Natálie pramen

Pro vstup na uvodní stránku o kolonádách klikněte zde.

Často používané názvy a chybná spojení

Kolonáda Natalia ve Františkových Lázních nebo kolonáda Natálie. Často také kolonáda Natálye nebo promenáda Natálie a další bývá kolonáda Natálka.

lazne-erika-frantiskovy-lazne-pruh-delici

Pobyt,lázně,velikonoce,akce
Velikonoční pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Velikonoční pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 10 200,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.

Jarní nabídka pobytu na 6 nocí ve Františkových Lázních v hotelu
Jarní a sezonní pobyt v lázních na 6 nocí od 11 800,-Kč

Akční cena za lázeňský pobyt s polopenzí a procedurami v lázeňském domě Erika ve Františkových Lázních. Všechny pobyty v akci lázní viz. CENÍKY.

Letní nabídka pobytu na 6 nocí - 7 dnů ve Františkových Lázních, spa hotel
LETNÍ pobyt na 6 nocí - 7 dnů v lázních

Akční nabídka pobytu v lázních na léto 2023 hotel ERIKA**** ve Františkových Lázních s lázeňskými procedurami, bohatou polopenzí a využíváním wellness. Další pobyty v lázních CENÍKY.