Tel.: 00420 354 607 222 Čeština Deutsch English
Parafango,parafín,zábaly

Působení parafínu v lázních

Parafín léčivé bahno Františkovy LázněParafín má příznivé tepelné účinky, tím jak pomalu a šetrně prohřívá organismus.

Teplota parafínu se pohybuje mezi 45° až 50° C. Příjemné teplo vstřebává nejdříve kůže a dochází tak k lepšímu prokrvení  pokožky. Prohřívání neprobíhá jen povrchově, ale dochází také k prohřátí a léčení vnitřních orgánů. Směs parafínu má silný protizánětlivý a analgetický efekt.

Zlepšuje krevní oběh, urychluje vylučování toxických látek, uklidňuje, čistí a revitalizuje nejen pokožku. Efekt aplikace parafanga lze ještě zvýšit bandážováním.

 

 

Parafango záda, zábal lze lehce sundat V Parafangu se užívají obklady. Obklad (směs) se přiloží na určenou část těla a rozetře na kůži pacienta.

Po uplynutí účinné doby působení v rozsahu 20 – 40 minut, se ztvrdlá směs jednoduše stáhne z pokožky a pacient se již nemusí umývat.


Dopučený (minimální)  počet indikací je 2-3 týdně.

Indikace

Tepelná terapie parafango je doporučována při:

léčba onemocnění pohybového aparátu, procedury s nároky na srdeční a cévní aparát, nadváha, strie, chronické zažívací problémy, aplikace obkladů na velké plochy těla jako předehřátí před klasickou masáží. Indikaci parafanga lze v lázních kombinovat s dalšími formami procedur.

 

Kontraindikace

Části těla s narušeným krevním oběhem, krevní výrony, nádory, otevřená rána, devitalizovaná tkáň – např. po hlubokém rentgenovém ozáření.

 

Virtuální prohlídka – video prohlídka:

balneo provoz pro proceduru parafango.

 

lazne-erika-frantiskovy-lazne-pruh-delici

Pobyt,lázně,velikonoce,akce
Velikonoční pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Velikonoční pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 10 200,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.

Jarní nabídka pobytu na 6 nocí ve Františkových Lázních v hotelu
Jarní a sezonní pobyt v lázních na 6 nocí od 11 800,-Kč

Akční cena za lázeňský pobyt s polopenzí a procedurami v lázeňském domě Erika ve Františkových Lázních. Všechny pobyty v akci lázní viz. CENÍKY.

Letní nabídka pobytu na 6 nocí - 7 dnů ve Františkových Lázních, spa hotel
LETNÍ pobyt na 6 nocí - 7 dnů v lázních

Akční nabídka pobytu v lázních na léto 2023 hotel ERIKA**** ve Františkových Lázních s lázeňskými procedurami, bohatou polopenzí a využíváním wellness. Další pobyty v lázních CENÍKY.