Tel.: 00420 354 607 222 Čeština Deutsch English
Plynové injekce v lázních, lázně

Plynové injekce Františkovy Lázně.Plynová injekce se aplikuje lokálně pod kůži a obsahuje léčivý plyn – kysličník uhličitý (CO2).

Jedná se o přírodní plyn, který je běžně obsažen i v lidském těle.

Plynové injekce lékaři plní plynem z lázeňského pramene Erika. Jedna aplikovaná dávka kysličníku uhličitého v injekci se pohybuje v rozmezí od 10 ml do 200 ml CO2.

 

Účinek plynových injekcí

Kysličník uhličitý přírodního původu musí lázeňský personál nejdříve přivést do zařízení na stlačený plyn. Následně píchne lékař léčivý plyn do postižených míst pacientova těla. Účinek plynu je popisován jako „masážní“ a zmírňující bolest. Léčivý efekt plynové kůry není okamžitě zřejmý. Teprve po 2 až 4 týdnech se bolesti daří zmírnit (jsou méně intensivní) nebo bolest zcela zmizí. Při plynové proceduře kysličníkem uhličitým se doporučují nejméně 2 – 6 aplikačních sezení. Vpichy je nezbytné pacientům aplikovat dle intenzity bolestí a na doporučení lékaře.

 

Plynová injekce, Františkovy Lázně

Jedna plynová procedura trvá přibližně 1 – 2 minuty.

Injekční aplikace CO2 umožnuje lepší prokrvení ošetřených míst a tím také rychlejší úlevu od bolestí. Léčivé injekce dokáží uvolnit svaly (svalstvo pod místem vpichu) a umožnují zejména efektivnější léčbu po zranění. Plynová indikace ve formě injekcí s plynem je specialitou českých lázní a zejména lázeňských zařízení ve Františkových Lázních. Lázně v Německu nebo Rusku používají tuto metodu velmi zřídka.

 

Indikace

Terapie kysličníkem uhličitým se doporučuje při:

bolestivá ortopedická onemocnění, diabetu (cukrovka) bolesti kloubů, artróza velkých kloubů, degenerativní bolestivé stavy páteře, bolesti zad, chronické bolesti svalů, onemocnění páteře, poruchy prokrvení, posttraumatické stavy, záněty a degenerativní onemocnění v oblasti kloubů, ischemická srdeční onemocnění.

Kontraindikace plynové injekce

Lokální záněty kůže a podkoží v oblastech vpichů a poruchy krevní srážlivosti.

 

Často hledané pojmy a chybná označení:

Plynové injekce nebo plynová lázeň. Často vpichy plynu a plynové jehly v lázních. Občasně používáno inněkce plynová a indikace plynu v lázních. Také iněkce plynová a občasně iniekce plynová, Další slovní spojení pak injekce plynová nebo injekce pod kůži v lázních. Injekcí s plynem a také Injekční aplikace CO2 a lázně. Dále plynovky nebo plynovka v lázních.

lazne-erika-frantiskovy-lazne-pruh-delici

Pobyt,lázně,zima,akce
Zimní pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Zimní pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 9 750,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.

Jaro, lázně, akce
Jarní pobyt v lázních na 6 nocí od 10 950,-Kč

Akční cena za lázeňský pobyt s polopenzí a procedurami v lázeňském domě Erika ve Františkových Lázních. Všechny pobyty v akci lázní viz. CENÍKY.

Pobyt,lázně,velikonoce,akce
Velikonoční pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Velikonoční pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 11 650,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.