Lázeňský dům Erika-Františkovy Lázně. Adresa,logo.

Lázeňský dům Erika,Františkovy Lázně.

Parafín


Působení parafínu

 

Parafín léčivé bahno Františkovy LázněParafín má příznivé tepelné účinky, tím jak pomalu a šetrně prohřívá organismus.

Teplota parafínu se pohybuje mezi 45° až 50° C. Příjemné teplo vstřebává nejdříve kůže a dochází tak k lepšímu prokrvení  pokožky. Prohřívání neprobíhá jen povrchově, ale dochází také k prohřátí a léčení vnitřních orgánů. Směs parafínu má silný protizánětlivý a analgetický efekt.

Zlepšuje krevní oběh, urychluje vylučování toxických látek, uklidňuje, čistí a revitalizuje nejen pokožku. Efekt aplikace parafanga lze ještě zvýšit bandážováním.Parafango záda, zábal lze lehce sundat V Parafangu se užívají obklady. Obklad (směs) se přiloží na určenou část těla a rozetře na kůži pacienta.

Po uplynutí účinné doby působení v rozsahu 20 - 40 minut, se ztvrdlá směs jednoduše stáhne z pokožky a pacient se již nemusí umývat. Dopučený (minimální)  počet indikací je 2-3 týdně.Indikace


Tepelná terapie parafango je doporučována při:

léčba onemocnění pohybového aparátu, procedury s nároky na srdeční a cévní aparát, nadváha, strie, chronické zažívací problémy, aplikace obkladů na velké plochy těla jako předehřátí před klasickou masáží. Indikaci parafanga lze kombinovat s dalšími formami procedur.Kontraindikace

Části těla s narušeným krevním oběhem, krevní výrony, nádory, otevřená rána, devitalizovaná tkáň – např. po hlubokém rentgenovém ozáření.


Virtuální prohlídka - video prohlídka:

balneo provoz pro proceduru parafango.