Tel.: 00420 354 607 222 Čeština Deutsch English

COVID vyjádření starosty Františkových Lázní

Vyjádření starosty k šíření viru COVID ve Františkových Lázních odhaluje pozadí mediálního strašení. Na častý dotaz „kolik lidí má Covid 19 ve Františkových Lázních“ lze odpovědět jasně. Počet nakažených virem COVID 19 mají Františkovy Lázně fakticky nižší než republikový průměr. Aktuální stav nákazy COVID je tedy pod průměrem v ČR. Rádoby vysoké počty nakažených, které zejména bulvární média uváděla jako hrozivé, byly způsobeny důkladnou kontrolou v rámci každého odběrového místa v lázních a následným trasováním.

Covid,vyjádření starosty Františkových Lázní

Tzn. tím, že ve Františkových Lázních je prováděna vstupní kontrola už při příjezdu hostů do lázní-lázeňských zařízení. Pokud je tedy nový příchozí host první den pobytu vyšetřen a je u něj zjištěno onemocnění COVID 19, je statisticky přiřazen k Františkovým Lázním. Koronavirus si ovšem již mohl dovézt z místa svého bydliště nebo se mohl nakazit v průběhu cesty. Následné trasování provedené v průběhu 5 týdnů u více než 40 000 osob, které prošli lázeňským městem prokázalo, jen 200 infikovaných osob, tedy pouze 0,5 % nakažených v souvislosti s městem Františkovy Lázně 1).         

Covid,počet nakažených,Františkovy Lázně

1) Zdroj fotografií a textu ve zprávě z FB starosty Františkových Lázní uveden pod článkem. 

Ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví, krajskou hygienickou stanicí, podnikateli i místními občany byla vedením Františkových lázní zavedena všechna doporučená opatření. Město nakoupilo roušky (30 000 ks), respirátory (1000 ks) a ochranné rukavice. Ochranné pomůcky proti šíření infekce COVID jsou k dispozice pro seniory, školky – děti, učitele a další personál, obchody, lázeňské hotely (lázeňské domy) apod.        

COVID je ve Františkových Lázních rozšířen méně než bylo často v médiích často uváděno. Františkovy Lázně jsou bezpečné lázně a pokud budeme parafrázovat slova starosty. Netřeba mít obavy, stačí dodržovat proti COVIDOVÁ opatření a přivézt si dobrou náladu. Přijeďte si užít malebné Františkovy Lázně.     

1) Františkovy Lázně: Vyjádření starosty města Františkovy Lázně ohledně koronaviru. Text a foto z Facebook profilu starosty Františkových Lázní Jana Kuchaře.

lazne-erika-frantiskovy-lazne-pruh-delici

Letní pobyt v lázních, 2024
Letní pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Letní pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodnou cenu. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.

Podzim v lázních, 2024
Podzimní pobyt v lázních na 6 nocí.

Akční cena za podzimní lázeňský pobyt s polopenzí a procedurami v lázeňském domě Erika ve Františkových Lázních. Všechny pobyty v akci lázní viz. CENÍKY.

Advent v lázních, 2024
Adventní pobyt ve Františkových Lázních na 6 nocí. Těšíme se na Vás.

Adventní pobyt v lázních na 6 nocí (7 dnů) za výhodných 11 000,-Kč. Aktuální - AKČNÍ nabídka pobytů v lázních v CENÍKY-AKCE.